Raahen Motocafe Oy

Jokelantie 3, 92140 Pattijoki

Konemyynti (vaihde)
Puh. 08 23748 990
myynti@motocafe.fi

varaosat@motocafe.fi

Meihin saat yhteyden puhelimitse tai sähköpostitse.

Janne Ylilehto
p. 08 2374 8994
janne@motocafe.fi

Joonas Viinamäki
p. 08 2374 8993
joonas@motocafe.fi

Juha-Matias Kälkäinen
p. 08 2374 8995
juha-matias@motocafe.fi

Matti Luttinen
p. 08 2374 8996
matti@motocafe.fi

Esa Koutonen
p. 08 2374 8992
esa@motocafe.fi

Ville Koutonen
p. 08 2374 8991
ville@motocafe.fi

Laadukasta pienkonekauppaa Raahessa jo vuodesta 1980!

  • 1980 aloitimme pienkonekaupan Raahen keskustassa kauppakadulla n. 150m² toimitiloissa.
  • 1989 siirtyminen varastokadulle, jossa liiketila kasvoi 200m²
  • 1993 siirtyminen nykyiselle toimipaikalle, johon mukaan tuli huoltamotoiminta
  • 2002 laajennus
  • 2006 toimintamme edelleen kasvaessa nykyiseen 850 m², johon kuuluu vieläkin Neste huoltamopalvelut kahvioineen.
  • 2019 muutto uusiin tiloihin vilkkaan 8-tien varteen. Myymälätilaa 2500 m² ja varastotilaa 3000 m². Huolto samassa paikassa.

Pienkonepuolemme palvelee
Ma-pe klo 8.00 – 18.00
La klo 9.00 – 15.00